Member Roster


Adam Vargas
Alexia Adams
Mike Adams
Jameson Alea - Fire Ecology Press
Andrea Alexander
Gordon Alexander
Laura Allen-Pannell - Laura Allen Pannell
Debbra Allwell - Self
Elizabeth Alpert
Calvin Ames
Tim Anderson
Emilia Aquino
Sydney Arcuri
Etta Arnold
John Arthurs
Cat Ashworth
David Avery
Virginia Bacheler
Patricia Bacon
Carol Banaszak
Geoffrey M. Barber
Nava Barenji
AJ Barr
Marie Barron
William Bates - Bates
Marissa Baughman
Jonathan Becker - University of Rochester
Dolores Behrouzy-Far
Joan Beinetti
Athesia Benjamin
Lauren Berger
Amber Betzold
Pamela Beyer
Tetyana Bilenler
Julie Bishop
Simone Blaakman
Dale Bogucki
Illy Borden
Emily Broad - Emily Broad
Alice Brocheux - University of Rochester
Mary Ann Brody
Sandy Brower
Autumn Brown
Nancy Brown
Sarah Brown - Integrative Bodywork
Jake Brown-Steiner
Jane Bryant
Kent (Kenneth) Bryant
Michelle Burack
Steven Byington
Kirya Caine
Dylan Caiza
Daniel Calleri
Sam Cammarata
Marlene Canavan
Jennifer Carlson
Mary Carpenter
Georgia Carr - MCC
Iyauna Carter - Expanding the field
Rome Celli
Caitlin Chan
Marla Chefalo
Jessica Cheng
Kiarra Chirico
Greta Cloutier
Desiree Cochran
Freyja Coe
Mitch Cohen
Mitchel Cohen
ELAINE COHEN - ELAINE COHEN
Alyssa Colosi (Montalbano)
Sean Comerford
Erin Connorton
Barbara Cote
William Court
Mary Beth Covert
Lorne and Melisa (Moonan) Covington - NOIRFLUX LLC
Jane Coyne
Aiyanna Crews - Expanding the field
Genevieve Cromwell
Cecily Culver
Alex Damerell
Michelle Dashevsky
Capri Davis - Expanding the Field
Melissa Dean
Gerard DeFranco
Sharon DeGuarde
Kathryn DeLaVergne - FCAC Board of Directors
Marco Delbecchi
Nik Delgado
Jim DeLuca - FCAC Board of Directors
Patricia Denham - Self
Robert DeVaul - Robert DeVaul Photography
Guinevere Devlin
Kristin Dieckmann
Bruce Dumbauld
Ericka Dwyer
Terri Eckert
Theresa and Dan Eckert
Therese Egan
Jahfeieth Elliott - Jahfeieth Elliott Photography
Kimberly Ellis
James El-Mallakh
Garnetta Ely
Glenn Enderby
Kellie Engelmeier - Engelmeier Photography
Lailee English
Nedra Erway
Gayle Erwin
Rostad Family
Karen Faris
Rachel Farley
Mary Farmer
David Fedrizzi - fedrizzi
Jennifer Feiock
Jonathan Feldman
Kate Fisher
Erick Florez - Golden Supply Co.
Lori Foster
Courtney Fountain
Noah Fox
Christopher Frank
John Funt
Kathleen Garrant
Kiera Gates
Reb Ayse Geduk
Sarah Geisler
Mary Gerlach
Anna Marie Gerry
Michael Gersh
Joshua Gewolb
Floyd Gibson
Wendy GILMORE-FITZGERALD - Wendy GILMORE-FITZGERALD
Katie Gookin
Ames Grigg
Matt Gritman
Alisa Groom
Frank J Guido
Lucy Gullo
Karrie Gurnow
suzannah hacker
Dishawn Hagan - Expanding the Field
Luka Hakkila
David Harris
Susanne Hartke - Brighton Central School
Lisa Hartmann
Sarah Hayes
Zack Healt
Gabrielle Heavey
Karen Heavey
Dennis Heizyk
Harriet Heller
Joyce Helman - Joyce Helman
Carrianne Hendrickson
Cheryl Hendrickson
Nora Henry
Tony Hess
Tric Hess
suzanne heyl - city of rochester
Kristin Hocker
Devorah Hodge
Tina Hoffman
Efren Holguin
Tom Holiday
Jordan Hollands
Nancy Holowka
William Holowka
Susan Hope
Nick Hordin
Greg Horst
Kristen Householder
Tina Howard - Tina M Howard
yuting hu
Junhua Huang
Susan Huedepohl
Quille Hughes
Sadie Hunter - Expanding the field
Evan Jaccodine
Eileenianna Jackson - Expanding the Field
Antoinette Jakobi
Sonia James-Wilson - Catalyst Research and Development
Rebecca Johnson
William Johnson
Amy E Boyle Johnston
Julius Jones - Expanding the Field
Nic Jonsson
David Jorgensen
Jocelyn Kagoro
Erika Kallio
Deborah Kay-Todd
Jean Kearse - Jean Kearse
Al Keil
Steven Kerner
Hardeep Kharbanda
Corinne Killenbeck
Maggie King
Marsha King - Purple Iris Pottery
Sophia King
Hannah Klaver
Stephen Kleene
LAURA KLINE - LAURA S KLINE
Lauryn Klingler
Morgan Knapp
Amber Knoebel
Tom Knoebel
Rongqing Kou
Nike Kowalczuk
Evan Krauss
Jess Kringstein
Mark Kukla
Shelly Kuzniarek
Morgan LaRocca - Hilton High School
Chazmir Law - Expanding the Field
Michaela Leader
Ashley Lee
Donielle Leger - donielle a leger
Lisa Lehman
Douglas Liano
Sara LoBello
Desiree Lopez-Ellis - Rochester Academy Charter School
Ismael Lopez Torres - Expanding the Field
NaRayah Lott - Expanding the Field
Brian Loughner
Ellen Loughrin
Tracy Low
Brandon Lozada
Billy Lyons
Hannah Lyons
Leah Mackin
Virginia Malone
Joe Mangano
Donna Manier
Joseph Marhatta (Sim)
Aron Marie
Kathryn Mariner
Kadi Matzky
Barbara Mauger
Peter McCann
Reaghan McCann
Brittany McEntee (Cowley)
Kevin McGowan
Colleen McKinney
Amy McLaren
Michael McNaught
Eric McNeal
Lori Miller
Cheryl Minchella
Helen Mizma
Erin Monahan
Abigael Moreau - Expanding the field
Catherine Morrissey
Samantha Morse
George Muiruri
margaret Mullen
Fernando Muller
Susan Murray - Eselem Design
Constantine Murrell - Expanding the field
Robert Naramore
Lia Nelson
Kate Neville
Susan Oliveri
John Osadnick
BrierMae Ossont
Meltem Otunctemur
Teresa Owen
Nico Pacia
Emily Pacifico
Rohan Palma
Owen Palzer
Ilario Pantano
Kathleen Parisi
Rashaad Parker - Flower City Arts Center
Ahndraya Parlato
alexandra pasquale
Jessica Paul
Patricia Peer
Robert Perrotta
Jono Peterson
Diana Petranek
Raina Phipps
Emily Phoenix
Sophia Piazza
Deborah Pierce - Dr.
Rachael Pietrzykowski
Jeanne Pigage
Laura Pinkney
Skyla Pisciotti
Karl Pleger
Marianne Pojman
Taylor Powderly
Kate Powers
Lauren Prevost
Lilyana Pyatt - Ramos - Expanding the Field
Dan Quatro
Lucia Radetzki
Kristin A. Rapp - Flower City Arts Center
Melissa Ray
Shirley Reed
Patricia Reinhardt
Tricia Renshaw - Venus Rising
Christina Rhodes
Susan Riblett
Martha Richardson
Theresa Richardson
Erin Riedel
Sóleildad Rios-Barrera
Dorothy Roach - FCAC Board of Directors
Rebecca Rome - University of Rochester
JD Romero
Paulina Romero
Adrienne Rosenbauer
Debra Rosenzweig
Pir Rothenberg
Elizabeth Ruff
Jamie Ryder
Amna Salam - University of Rochester
Maya (Kota) Sams - Expanding the Field
Mitchell Sanders
Rachel Saper
Barbara Savedoff
Eh Moo Say - Expanding the field
Eleanor Sayre
Michael Schell - Retired
Cassandra Scherr
Christian Schimke
Daniel Schneider
Ruth Schneider
Sandra Schoenlien
Caylin Schwartz
Mike Sciortino
Nathanael Scott
Llerena Searle
Paul Seifert
Susan Sennett
Jennifer Shah
Hank Shaw
Cassie Shearer
Oliver Sherrill
Marsha A Sherwood
Meaghan Shields
Bri Shores
Cathy Simonelli
Annika Smith
Dennis Smith - 41566
Kaci Smith
Taryn Smith
Karen Soanes
Roy Sowers
Amanda Spencer
Chad Spring
Steven Spring
paula staley
Taylor Stepien (Sherman)
Elisa Stern
Lynn Stern
Leslie Stever
Ed Stone
Jeanne Strazzabosco
Carly Strohl
Mackenzie Strong
james strowe
Arianna Stubbs
Megan Magee Sullivan
Nicholas Sweet
Theresa Swidorski
Janette Taylor
Lisa Taylor
Brad Thyroff
Amanda Tierson
Mary Timmons - Mary Timmons
Roger Tolomeu
Seth Trimble
Abby Tripp
Ryan Troy
Michael Turiano
Sandra Turner
Sharon Turner
Jessica Vacchetto - Jessica Vacchetto
John Vair - individual
Michele Vair
Jack Valinsky - University of Rochester
Nancy Valle
Deanna Varble
Pedro Vasquez
Emily Vaughan
Jeanne Verhulst
David Warden
Antonia Warner
Vanessa Warren
Jenna Waterkotte
Stephen J. West
Karen M Wick
Janet Williams
John Wilson
Timothy Wilson
Sally Wood Winslow - Sally Wood Winslow
Ellen Woodsbie
Katie Woodson
Christine Wylam
Emily Yang
Lee Yanni
Kim Yannie
Jane Yoon
Kevin Yost
Terri Zebrak
Alexander Zhang
Joanne Zimmerman
Walter Zimmerman